КАПРИЗЫ МАЛЕНЬКИХ ДЕВОЧЕК для самостоятельных и очаровательных…
карьера
путешествия
love-story
звёздные истории
секреты красоты
мода & стиль
преодолеваем трудности от редактора мои стихи галерея
карьера
путешествия
love-story
звёздные истории
секреты красоты
мода & стиль
преодолеваем трудности


Рекламные статьи,
коммерческие предложения,
пресс-релизы.
Оперативно, эффективно, профессионально и убедительно
8(066)763-45-62
ICQ: 403196807
angelina.krok@gmail.com

28.05.2007/Ангелина КРОК

Літня подорож до Львова

За давньою традиціею літній відпочинок прийнято проводити на березі теплого моря. Проте, щоб гарно відпочити, не обов'язково їхати на Золоті піски. lнколи достатньо, як кажуть, просто змінити оточення...
- Бажаємо тобі води! - посміхнулися мої колеги, дізнавшись про мій намір їхати до Львову. Старовинне місто щиро зустріло невеличким дощиком і несерпневою прохолодою, звичною для львів'ян. Обділивши ці землі морями та річками, природа, неначе вибачаючись, рясно паливае їx водою з небес. Хоча невеличка річечка у місті всеж є. Але в 1900 році її було закуто у мури і з тих пip вона тече під землею. Можливо, архітектори мали рацію, замуровуючи води Плотви. Ніщо не повинно відволікти від головного - архітектури. І тому навіть спекотним днем вам не вдасться сховатись і в тіні міських дерев. Проте можна гарно відпочити за кавою. А кав'ярень тут - на кожному кроці "Як у Парижі", - гордо зауважують львів'яни. Чимось Львів дійсно нагадуе французьку столицю; чимось австрійські та польські міста...
Але на відміну від Парижа вам не обов'язково користуватися картою міста. Його мешканці залюбки і у подробицях покажуть вам необхідну вулицю. Чемність львів'ян вражае, але трохи пізніше стае зрозуміло, що ними керуе не лише ввічливість, а, насамперед, надзвичайна любов до своrо міста. І якщо ви наполягатимете, вам обов'язково приділять час, щоб показати місто.
А споглядати є на що. Невеличке місто-фортеця, яке Дмитро Галицький, князь Галицько-Волинського князівства, побудував для свого сина Лева, за 700-літню історію перетворилось на дивовижний центр світовоі архітеpи. Не випадково Львів знаходиться під охороною ЮНЕСkо. Тут можна зустріти всі існуючі европейські стилі: готика, барокко, ренесанс, віродження... До речі Львів - єдине місто в українських землях, де відродження набуло великого поширення. А ще у Львові вперше в Украіні було започатковано магдебургське право(1656-1789) і перший навчальний заклад - Львівський університет (1661).
Більше ніде ви не зустрінете таких чарівних назв вулиць: Стара, Вузька, Гайдамацька, Крива Липа, Друкарська, Новий Світ, Глибока, Каліча Гора, Староєврейська, Під дубом, Кирила і Мефодія. А блукаючи серед плеяди зіркових назв митців - Крушельницької, Григоровича, Шевченка, Чайковського, Поповича, Драгоманова, можна натрапити і на вулицю Джохара Дудаєва чи щось подібне. У цьому весь Львів! Тільки тут біля пам'ятника Діві Марії, що у самому центрі, не просто відпочивають, а набожно моляться. Проте надзвичайна релігійність чудово уживаеться з лояльністю до віри інших. Велика кількість соборів різноманітних орденів та віросповідань тому пересвідчення: монастир бернардинців, костьол кармелітів босих, монастир домініканців, костьол езуїітів, монастир бенедиктинок, храм Непорочного Зачаття.
Львів'яни люблять своє місто. Про це свідчить вражаюча чистота вулиць і відсутність сміттєзбірників. Залишаеться лише здогадуватись, куди зникають квитки, які кондуктори громадського транспорту обов'язково вручають у транспорті. Напевно, мешканці ховають іх у кишені.
Львів'яни люблять свою мову. Не зважаючи на неминучий вплив Австріі, Польщі та Росіі, вона залишилась такою ж гарною. Проте, як з'ясувалось, мовна проблема тут не стоїть так гостро, як очікувалось. На старанно побудовані фрази українською із львівським акцентом не один раз можна було почути відповідь на російській або співчутливо: "Бідолашні, напевно вас так залякали"! Або ж"Не ламайте мову, кажіть як ви звикли"!
- Проблема з мовою виникає найчастіше або на концерті, або ж надвечір. 3 місцевими націоналістами біля пам'ятника Шевченку, де вони збираються, - розповів російськомовний мешканець Львову Олексій, - як правило, вони підходять і на їхнє прохання відповідати українською я завжди відповідаю російською, - щиро зауважує хлопець, - і все закінчується бійкою. Я ж не примушую їх розмовляти російською!
Але, на щастя, це не типова ситyація для Львова. У невеликому, але напрочуд гарному місті місця вистачає всім. І, за переконаннями багатьох львів'ян, ця проблема найбільше турбує тих, кому нічого робити, або ж тих, від кого обов'язкове знання української вимагає робота. А інколи можна втратити, якщо порушуються умови контракту. Продавці, наприклад, мають розмовляти лише українською. Але це скоріше виключення, ніж правило. І навіть численні кафе та ресторани всупереч офіціиному розпорядженню про заборону російськомовної музики на їхній території, що пов'язано з інцидентом з Білозіром, "крутять" ту музику, яка купується, а не навпаки. Адже львів'яни вміють відпочивати і мають гарний смак. Щоб там не казали, але, дійсно, тут ближче до Евроnи.

<<
новости
карьера
путешествия
love-story
звёздные истории
секреты красоты
мода & стиль
консультации специалистов
преодолеваем трудности
форум от редактора мои стихи галерея
женский журнал "Капризы маленьких девочек" для самостоятельных и очаровательных
Автор идеи и главный редактор: Ангелина КРОК
По ВСЕМ вопросам, а также по поводу рекламы, можно обращаться по адресу: angelina.krok@gmail.com
ICQ: 403196807
Контактный телефон в Украине: 8(066)763-45-62

использование материала статьи разрешается только с указанием активной ссылки на первоисточник

Студия   w e b p a n o r a m a   © www.angelinakrok.com.ua